- Loyal
- 682XZZ
682XZZ Bearing | Loyal
| 682XZZ interchange ISO 682XZZ | |
| 682XZZ cross reference ISO 682XZZ | |
| 682XZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 682XZZ |
| D | 6 mm |
| d | 2,5 mm |
| B | 2,6 mm |
| C | 2,6 mm |
| r min. | 0,08 mm |
| Size (mm) | 2.5x6x2.6 |
| Width (mm) | 2,6 |
| Bearing number | 682XZZ |
| Bore Diameter (mm) | 2,5 |
| Outer Diameter (mm) | 6 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



682XZZ PDF download