- Loyal
- 682X
682X Bearing | Loyal
| 682X interchange ISO 682X | |
| 682X cross reference ISO 682X | |
| 682X Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 682X |
| D | 6 mm |
| d | 2,5 mm |
| B | 1,8 mm |
| C | 1,8 mm |
| r min. | 0,08 mm |
| Size (mm) | 2.5x6x1.8 |
| Width (mm) | 1,8 |
| Bearing number | 682X |
| Bore Diameter (mm) | 2,5 |
| Outer Diameter (mm) | 6 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



682X PDF download