- Loyal
- 6328 M
6328 M Bearing | Loyal
| 6328 M interchange ISB 6328 M | |
| 6328 M cross reference ISB 6328 M | |
| 6328 M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6328 M |
| D | 300 mm |
| d | 140 mm |
| B | 62 mm |
| C | 62 mm |
| Weight | 22 Kg |
| Size (mm) | 140x300x62 |
| Width (mm) | 62 |
| Bearing number | 6328 M |
| Bore Diameter (mm) | 140 |
| Outer Diameter (mm) | 300 |
| (Grease) Lubrication Speed | 3290 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 246 kN |
| Basic static load rating (C0) | 240,2 kN |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



6328 M PDF download