- Loyal
- 6328LLU
6328LLU Bearing | Loyal
| 6328LLU interchange NTN 6328LLU | |
| 6328LLU cross reference NTN 6328LLU | |
| 6328LLU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6328LLU |
| D | 300,000 mm |
| d | 140,000 mm |
| B | 62,000 mm |
| C | 62,000 mm |
| Size (mm) | 140x300x62 |
| Width (mm) | 62,000 |
| Bearing number | 6328LLU |
| Bore Diameter (mm) | 140,000 |
| Outer Diameter (mm) | 300,000 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



6328LLU PDF download