- Loyal
- 6326-M
6326-M Bearing | Loyal
| 6326-M interchange FAG 6326-M | |
| 6326-M cross reference FAG 6326-M | |
| 6326-M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6326-M |
| m | 18,3 kg / Weight |
| d | 130 mm |
| D | 280 mm |
| B | 58 mm |
| Size (mm) | 130x280x58 |
| Width (mm) | 58 |
| d1 | 178,9 mm |
| nB | 3500 1/min / Reference speed |
| nG | 4150 1/min / Limiting speed |
| D1 | 231,2 mm |
| Cr | 244000 N / Dynamic load rating (radial) |
| C0r | 214000 N / Static load rating (radial) |
| Bearing number | 6326-M |
| Cur | 9800 N / Fatigue limit load, radial |
| rmin | 4 mm |
| ra max | 3 mm |
| da min | 147 mm |
| Da max | 263 mm |
| Bore Diameter (mm) | 130 |
| Outer Diameter (mm) | 280 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



6326-M PDF download