- Loyal
- 683ZZ
683ZZ Bearing | Loyal
| 683ZZ interchange ISO 683ZZ | |
| 683ZZ cross reference ISO 683ZZ | |
| 683ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 683ZZ |
| D | 7 mm |
| d | 3 mm |
| B | 3 mm |
| C | 3 mm |
| r min. | 0,1 mm |
| Size (mm) | 3x7x3 |
| Width (mm) | 3 |
| Bearing number | 683ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 3 |
| Outer Diameter (mm) | 7 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



683ZZ PDF download