- Loyal
- 683A
683A Bearing | Loyal
| 683A interchange ISO 683A | |
| 683A cross reference ISO 683A | |
| 683A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 683A |
| D | 7 mm |
| d | 3 mm |
| B | 2 mm |
| C | 2 mm |
| r min. | 0,1 mm |
| Size (mm) | 3x7x2 |
| Width (mm) | 2 |
| Bearing number | 683A |
| Bore Diameter (mm) | 3 |
| Outer Diameter (mm) | 7 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



683A PDF download