- Loyal
- 63216 ZZ
63216 ZZ Bearing | Loyal
| 63216 ZZ interchange ISO 63216 ZZ | |
| 63216 ZZ cross reference ISO 63216 ZZ | |
| 63216 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63216 ZZ |
| D | 140 mm |
| d | 80 mm |
| B | 44,4 mm |
| C | 44,4 mm |
| Size (mm) | 80x140x44.4 |
| Width (mm) | 44,4 |
| Bearing number | 63216 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 80 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



63216 ZZ PDF download