- Loyal
- 63214 ZZ
63214 ZZ Bearing | Loyal
| 63214 ZZ interchange Loyal 63214 ZZ | |
| 63214 ZZ cross reference Loyal 63214 ZZ | |
| 63214 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63214 ZZ |
| D | 125 mm |
| d | 70 mm |
| B | 39,7 mm |
| C | 39,7 mm |
| Weight | 1,74 Kg |
| Size (mm) | 70x125x39.7 |
| Width (mm) | 39,7 |
| Bearing number | 63214 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 125 |
| Basic dynamic load rating (C) | 62 kN |
| Basic static load rating (C0) | 44 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



63214 ZZ PDF download