- Loyal
- 6321ZZX
6321ZZX Bearing | Loyal
| 6321ZZX interchange KOYO 6321ZZX | |
| 6321ZZX cross reference KOYO 6321ZZX | |
| 6321ZZX Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6321ZZX |
| D | 225 mm |
| d | 105 mm |
| B | 49 mm |
| C | 49 mm |
| Weight | 8,05 Kg |
| r min. | 3 mm |
| da max | 136 mm |
| Da max. | 212 mm |
| da min. | 118 mm |
| ra max. | 2,5 mm |
| Category | Bearings |
| Inventory | 0.0 |
| Size (mm) | 105x225x49 |
| Width (mm) | 49 |
| Product Group | B00308 |
| Bearing number | 6321ZZX |
| Manufacturer Name | KOYO |
| Weight / US pound | 17.73 |
| Bore Diameter (mm) | 105 |
| Outer Diameter (mm) | 225 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
| (Grease) Lubrication Speed | 2900 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 184 kN |
| Basic static load rating (C0) | 153 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



6321ZZX PDF download