- Loyal
- 63206 ZZ
63206 ZZ Bearing | Loyal
| 63206 ZZ interchange ISO 63206 ZZ | |
| 63206 ZZ cross reference ISO 63206 ZZ | |
| 63206 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63206 ZZ |
| D | 62 mm |
| d | 30 mm |
| B | 23,8 mm |
| C | 23,8 mm |
| Size (mm) | 30x62x23.8 |
| Width (mm) | 23,8 |
| Bearing number | 63206 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



63206 ZZ PDF download