- Loyal
- 63205 ZZ
63205 ZZ Bearing | Loyal
| 63205 ZZ interchange ISO 63205 ZZ | |
| 63205 ZZ cross reference ISO 63205 ZZ | |
| 63205 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63205 ZZ |
| D | 52 mm |
| d | 25 mm |
| B | 20,6 mm |
| C | 20,6 mm |
| Size (mm) | 25x52x20.6 |
| Width (mm) | 20,6 |
| Bearing number | 63205 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



63205 ZZ PDF download