- Loyal
- 69/1180
69/1180 Bearing | Loyal
| 69/1180 interchange NTN 69/1180 | |
| 69/1180 cross reference NTN 69/1180 | |
| 69/1180 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 69/1180 |
| D | 1540,000 mm |
| d | 1180,000 mm |
| B | 160,000 mm |
| C | 160,000 mm |
| Size (mm) | 1180x1540x160 |
| Width (mm) | 160,000 |
| Bearing number | 69/1180 |
| Bore Diameter (mm) | 1180,000 |
| Outer Diameter (mm) | 1540,000 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



69/1180 PDF download