- Loyal
- 6319 ZZ
6319 ZZ Bearing | Loyal
| 6319 ZZ interchange Loyal 6319 ZZ | |
| 6319 ZZ cross reference Loyal 6319 ZZ | |
| 6319 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6319 ZZ |
| D | 200 mm |
| d | 95 mm |
| B | 45 mm |
| C | 45 mm |
| Weight | 5,65 Kg |
| Size (mm) | 95x200x45 |
| Width (mm) | 45 |
| Bearing number | 6319 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
| (Grease) Lubrication Speed | 3300 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 153 kN |
| Basic static load rating (C0) | 118 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



6319 ZZ PDF download