- Loyal
- 6318 ZZ
6318 ZZ Bearing | Loyal
| 6318 ZZ interchange ISO 6318 ZZ | |
| 6318 ZZ cross reference ISO 6318 ZZ | |
| 6318 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6318 ZZ |
| D | 190 mm |
| d | 90 mm |
| B | 43 mm |
| C | 43 mm |
| Size (mm) | 90x190x43 |
| Width (mm) | 43 |
| Bearing number | 6318 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



6318 ZZ PDF download