- Loyal
- 6318
6318 Bearing | Loyal
| 6318 interchange SIGMA 6318 | |
| 6318 cross reference SIGMA 6318 | |
| 6318 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6318 |
| D | 190 mm |
| d | 90 mm |
| B | 43 mm |
| C | 43 mm |
| Size (mm) | 90x190x43 |
| Width (mm) | 43 |
| Bearing number | 6318 |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



6318 PDF download