- Loyal
- 6316ZZ
6316ZZ Bearing | Loyal
| 6316ZZ interchange NTN-SNR 6316ZZ | |
| 6316ZZ cross reference NTN-SNR 6316ZZ | |
| 6316ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6316ZZ |
| D | 170,000 mm |
| d | 80,000 mm |
| B | 39,000 mm |
| C | 39,000 mm |
| Size (mm) | 80x170x39 |
| Width (mm) | 39,000 |
| Bearing number | 6316ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 80,000 |
| Outer Diameter (mm) | 170,000 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



6316ZZ PDF download