- Loyal
- 63131-11120-71
63131-11120-71 Bearing | Loyal
| 63131-11120-71 interchange FBJ 63131-11120-71 | |
| 63131-11120-71 cross reference FBJ 63131-11120-71 | |
| 63131-11120-71 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63131-11120-71 |
| D | 83 mm |
| d | 30 mm |
| B | 30 mm |
| C | 21 mm |
| D1 | 97 mm |
| Size (mm) | 30x83x30 |
| Width (mm) | 30 |
| Bearing number | 63131-11120-71 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 83 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



63131-11120-71 PDF download