- Loyal
- 6310-2RS
6310-2RS Bearing | Loyal
| 6310-2RS interchange ISO 6310-2RS | |
| 6310-2RS cross reference ISO 6310-2RS | |
| 6310-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6310-2RS |
| D | 110 mm |
| d | 50 mm |
| B | 27 mm |
| C | 27 mm |
| Weight | 1,05 Kg |
| Size (mm) | 50x110x27 |
| Width (mm) | 27 |
| Bearing number | 6310-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



6310-2RS PDF download