- Loyal
- 6310
6310 Bearing | Loyal
| 6310 interchange Fersa 6310 | |
| 6310 cross reference Fersa 6310 | |
| 6310 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6310 |
| D | 110 mm |
| d | 50 mm |
| B | 27 mm |
| Size (mm) | 50x110x27 |
| Width (mm) | 27 |
| Bearing number | 6310 |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



6310 PDF download