- Loyal
- 6307ZZK+H307X
6307ZZK+H307X Bearing | Loyal
| 6307ZZK+H307X interchange NTN 6307ZZK+H307X | |
| 6307ZZK+H307X cross reference NTN 6307ZZK+H307X | |
| 6307ZZK+H307X Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6307ZZK+H307X |
| D | 80,000 mm |
| d | 35,000 mm |
| B | 35,000 mm |
| C | 35,000 mm |
| Size (mm) | 35x80x35 |
| Width (mm) | 35,000 |
| Bearing number | 6307ZZK+H307X |
| Bore Diameter (mm) | 35,000 |
| Outer Diameter (mm) | 80,000 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



6307ZZK+H307X PDF download