- Loyal
- 6307ZZD2
6307ZZD2 Bearing | Loyal
| 6307ZZD2 interchange NTN 6307ZZD2 | |
| 6307ZZD2 cross reference NTN 6307ZZD2 | |
| 6307ZZD2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6307ZZD2 |
| D | 80,000 mm |
| d | 35,000 mm |
| B | 42,000 mm |
| C | 42,000 mm |
| Size (mm) | 35x80x42 |
| Width (mm) | 42,000 |
| Bearing number | 6307ZZD2 |
| Bore Diameter (mm) | 35,000 |
| Outer Diameter (mm) | 80,000 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



6307ZZD2 PDF download