- Loyal
- 6307NYC3
6307NYC3 Bearing | Loyal
| 6307NYC3 interchange KOYO 6307NYC3 | |
| 6307NYC3 cross reference KOYO 6307NYC3 | |
| 6307NYC3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6307NYC3 |
| D | 80 mm |
| d | 35 mm |
| B | 21 mm |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21 |
| Bearing number | 6307NYC3 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



6307NYC3 PDF download