- Loyal
- NJG 2317 VH
NJG 2317 VH Bearing | Loyal
| NJG 2317 VH interchange SIGMA NJG 2317 VH | |
| NJG 2317 VH cross reference SIGMA NJG 2317 VH | |
| NJG 2317 VH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJG 2317 VH |
| D | 180 mm |
| d | 85 mm |
| B | 60 mm |
| C | 60 mm |
| Size (mm) | 85x180x60 |
| Width (mm) | 60 |
| Bearing number | NJG 2317 VH |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



NJG 2317 VH PDF download