- Loyal
- NJF2324 V
NJF2324 V Bearing | Loyal
| NJF2324 V interchange ISO NJF2324 V | |
| NJF2324 V cross reference ISO NJF2324 V | |
| NJF2324 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2324 V |
| D | 260 mm |
| d | 120 mm |
| B | 86 mm |
| C | 86 mm |
| Size (mm) | 120x260x86 |
| Width (mm) | 86 |
| Bearing number | NJF2324 V |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 260 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



NJF2324 V PDF download