- Loyal
- NJF2310 V
NJF2310 V Bearing | Loyal
| NJF2310 V interchange ISO NJF2310 V | |
| NJF2310 V cross reference ISO NJF2310 V | |
| NJF2310 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2310 V |
| D | 110 mm |
| d | 50 mm |
| B | 40 mm |
| C | 40 mm |
| Size (mm) | 50x110x40 |
| Width (mm) | 40 |
| Bearing number | NJF2310 V |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



NJF2310 V PDF download