- Loyal
- NJ5220
NJ5220 Bearing | Loyal
| NJ5220 interchange ISO NJ5220 | |
| NJ5220 cross reference ISO NJ5220 | |
| NJ5220 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJ5220 |
| D | 180 mm |
| d | 100 mm |
| B | 60,32 mm |
| C | 60,32 mm |
| Size (mm) | 100x180x60.32 |
| Width (mm) | 60,32 |
| Bearing number | NJ5220 |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



NJ5220 PDF download