- Loyal
- 697-2RS C3
697-2RS C3 Bearing | Loyal
| 697-2RS C3 interchange PFI 697-2RS C3 | |
| 697-2RS C3 cross reference PFI 697-2RS C3 | |
| 697-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 697-2RS C3 |
| D | 17 mm |
| d | 7 mm |
| B | 5 mm |
| Size (mm) | 7x17x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 697-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 17 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



697-2RS C3 PDF download