- Loyal
- B17-127D
B17-127D Bearing | Loyal
| B17-127D interchange PFI B17-127D | |
| B17-127D cross reference PFI B17-127D | |
| B17-127D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B17-127D |
| D | 62 mm |
| d | 17 mm |
| B | 20 mm |
| C | 20 mm |
| Size (mm) | 17x62x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | B17-127D |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



B17-127D PDF download