- Loyal
- B25-139D
B25-139D Bearing | Loyal
| B25-139D interchange PFI B25-139D | |
| B25-139D cross reference PFI B25-139D | |
| B25-139D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B25-139D |
| D | 68 mm |
| d | 25 mm |
| B | 18 mm |
| C | 18 mm |
| Size (mm) | 25x68x18 |
| Width (mm) | 18 |
| Bearing number | B25-139D |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 68 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



B25-139D PDF download