- Loyal
- NN3080KC1NAP4
NN3080KC1NAP4 Bearing | Loyal
| NN3080KC1NAP4 interchange NTN NN3080KC1NAP4 | |
| NN3080KC1NAP4 cross reference NTN NN3080KC1NAP4 | |
| NN3080KC1NAP4 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NN3080KC1NAP4 |
| D | 600 mm |
| d | 400 mm |
| B | 148 mm |
| C | 148 mm |
| Size (mm) | 400x600x148 |
| Width (mm) | 148 |
| Bearing number | NN3080KC1NAP4 |
| Bore Diameter (mm) | 400 |
| Outer Diameter (mm) | 600 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



NN3080KC1NAP4 PDF download