- Loyal
- NN3080 K
NN3080 K Bearing | Loyal
| NN3080 K interchange ISO NN3080 K | |
| NN3080 K cross reference ISO NN3080 K | |
| NN3080 K Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NN3080 K |
| D | 600 mm |
| d | 400 mm |
| B | 148 mm |
| C | 148 mm |
| Size (mm) | 400x600x148 |
| Width (mm) | 148 |
| Bearing number | NN3080 K |
| Bore Diameter (mm) | 400 |
| Outer Diameter (mm) | 600 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



NN3080 K PDF download