- Loyal
- B2563DD
B2563DD Bearing | Loyal
| B2563DD interchange KBC B2563DD | |
| B2563DD cross reference KBC B2563DD | |
| B2563DD Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B2563DD |
| D | 63 mm |
| d | 25 mm |
| B | 18 mm |
| C | 18 mm |
| Size (mm) | 25x63x18 |
| Width (mm) | 18 |
| Bearing number | B2563DD |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 63 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



B2563DD PDF download