- Loyal
- 62801-2Z
62801-2Z Bearing | Loyal
| 62801-2Z interchange ZEN 62801-2Z | |
| 62801-2Z cross reference ZEN 62801-2Z | |
| 62801-2Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62801-2Z |
| D | 21 mm |
| d | 12 mm |
| B | 6 mm |
| Size (mm) | 12x21x6 |
| Width (mm) | 6 |
| Bearing number | 62801-2Z |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 21 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



62801-2Z PDF download