- Loyal
- 62801-2RS
62801-2RS Bearing | Loyal
| 62801-2RS interchange ZEN 62801-2RS | |
| 62801-2RS cross reference ZEN 62801-2RS | |
| 62801-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62801-2RS |
| D | 21 mm |
| d | 12 mm |
| B | 6 mm |
| Size (mm) | 12x21x6 |
| Width (mm) | 6 |
| Bearing number | 62801-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 21 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



62801-2RS PDF download