- Loyal
- 627-2Z
627-2Z Bearing | Loyal
| 627-2Z interchange ZEN 627-2Z | |
| 627-2Z cross reference ZEN 627-2Z | |
| 627-2Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 627-2Z |
| D | 22 mm |
| d | 7 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Size (mm) | 7x22x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 627-2Z |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 22 |
| Basic dynamic load rating (C) | 3,287 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1,379 kN |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



627-2Z PDF download