- Loyal
- 626
626 Bearing | Loyal
| 626 interchange NTN-SNR 626 | |
| 626 cross reference NTN-SNR 626 | |
| 626 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 626 |
| D | 19,000 mm |
| d | 6,000 mm |
| B | 6,000 mm |
| C | 6,000 mm |
| Size (mm) | 6x19x6 |
| Width (mm) | 6,000 |
| Bearing number | 626 |
| Bore Diameter (mm) | 6,000 |
| Outer Diameter (mm) | 19,000 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



626 PDF download