- Loyal
- BB1B362020
BB1B362020 Bearing | Loyal
| BB1B362020 interchange SKF BB1B362020 | |
| BB1B362020 cross reference SKF BB1B362020 | |
| BB1B362020 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BB1B362020 |
| D | 77 mm |
| d | 35 mm |
| B | 17 mm |
| C | 17 mm |
| Size (mm) | 35x77x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | BB1B362020 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 77 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



BB1B362020 PDF download