- Loyal
- 625
625 Bearing | Loyal
| 625 interchange NTN-SNR 625 | |
| 625 cross reference NTN-SNR 625 | |
| 625 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 625 |
| D | 16,000 mm |
| d | 5,000 mm |
| B | 5,000 mm |
| C | 5,000 mm |
| Size (mm) | 5x16x5 |
| Width (mm) | 5,000 |
| Bearing number | 625 |
| Bore Diameter (mm) | 5,000 |
| Outer Diameter (mm) | 16,000 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



625 PDF download