- Loyal
- 6236
6236 Bearing | Loyal
| 6236 interchange SIGMA 6236 | |
| 6236 cross reference SIGMA 6236 | |
| 6236 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6236 |
| D | 320 mm |
| d | 180 mm |
| B | 52 mm |
| C | 52 mm |
| Size (mm) | 180x320x52 |
| Width (mm) | 52 |
| Bearing number | 6236 |
| Bore Diameter (mm) | 180 |
| Outer Diameter (mm) | 320 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



6236 PDF download