- Loyal
- 48393D/48320
48393D/48320 Bearing | Loyal
| 48393D/48320 interchange Timken 48393D/48320 | |
| 48393D/48320 cross reference Timken 48393D/48320 | |
| 48393D/48320 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 48393D/48320 |
| D | 190,5 mm |
| d | 136,525 mm |
| T | 77,788 mm |
| B | 77,788 mm |
| R | 1,5 mm |
| r | 3,3 mm |
| Size (mm) | 136.525x190.5x77.788 |
| Width (mm) | 77,788 |
| Bearing number | 48393D/48320 |
| Bore Diameter (mm) | 136,525 |
| Outer Diameter (mm) | 190,5 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



48393D/48320 PDF download