- Loyal
- 483/472D+X3S-477
483/472D+X3S-477 Bearing | Loyal
| 483/472D+X3S-477 interchange Timken 483/472D+X3S-477 | |
| 483/472D+X3S-477 cross reference Timken 483/472D+X3S-477 | |
| 483/472D+X3S-477 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 483/472D+X3S-477 |
| D | 120 mm |
| d | 63,5 mm |
| T | 65,09 mm |
| C | 53,975 mm |
| R | 3,5 mm |
| r | 0,8 mm |
| Size (mm) | 63.5x120x65.09 |
| Width (mm) | 65,09 |
| Bearing number | 483/472D+X3S-477 |
| Bore Diameter (mm) | 63,5 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



483/472D+X3S-477 PDF download