- Loyal
- 7305 C
7305 C Bearing | Loyal
| 7305 C interchange ISO 7305 C | |
| 7305 C cross reference ISO 7305 C | |
| 7305 C Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7305 C |
| D | 62 mm |
| d | 25 mm |
| B | 17 mm |
| C | 17 mm |
| a | 14,3 mm |
| Size (mm) | 25x62x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | 7305 C |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



7305 C PDF download