- Loyal
- 62213-2RS
62213-2RS Bearing | Loyal
| 62213-2RS interchange SIGMA 62213-2RS | |
| 62213-2RS cross reference SIGMA 62213-2RS | |
| 62213-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62213-2RS |
| D | 120 mm |
| d | 65 mm |
| B | 31 mm |
| C | 31 mm |
| Size (mm) | 65x120x31 |
| Width (mm) | 31 |
| Bearing number | 62213-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



62213-2RS PDF download