- Loyal
- 62211-2RS
62211-2RS Bearing | Loyal
| 62211-2RS interchange SIGMA 62211-2RS | |
| 62211-2RS cross reference SIGMA 62211-2RS | |
| 62211-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62211-2RS |
| D | 100 mm |
| d | 55 mm |
| B | 25 mm |
| C | 25 mm |
| Size (mm) | 55x100x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 62211-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 55 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



62211-2RS PDF download