- Loyal
- NNF5012PP
NNF5012PP Bearing | Loyal
| NNF5012PP interchange ZEN NNF5012PP | |
| NNF5012PP cross reference ZEN NNF5012PP | |
| NNF5012PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNF5012PP |
| D | 95 mm |
| d | 60 mm |
| B | 46 mm |
| Weight | 1,2 Kg |
| Size (mm) | 60x95x46 |
| Width (mm) | 46 |
| Bearing number | NNF5012PP |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 95 |
| Basic dynamic load rating (C) | 123 kN |
| Basic static load rating (C0) | 208 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



NNF5012PP PDF download