- Loyal
- ARN4075
ARN4075 Bearing | Loyal
| ARN4075 interchange NTN ARN4075 | |
| ARN4075 cross reference NTN ARN4075 | |
| ARN4075 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | ARN4075 |
| D | 75,000 mm |
| d | 40,000 mm |
| T | 54,000 mm |
| Size (mm) | 40x75x54 |
| Width (mm) | 54,000 |
| Bearing number | ARN4075 |
| Bore Diameter (mm) | 40,000 |
| Outer Diameter (mm) | 75,000 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



ARN4075 PDF download