- Loyal
- NNF5034PP
NNF5034PP Bearing | Loyal
| NNF5034PP interchange ZEN NNF5034PP | |
| NNF5034PP cross reference ZEN NNF5034PP | |
| NNF5034PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNF5034PP |
| D | 260 mm |
| d | 170 mm |
| B | 122 mm |
| Weight | 24,6 Kg |
| Size (mm) | 170x260x122 |
| Width (mm) | 122 |
| Bearing number | NNF5034PP |
| Bore Diameter (mm) | 170 |
| Outer Diameter (mm) | 260 |
| Basic dynamic load rating (C) | 925 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1790 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



NNF5034PP PDF download