- Loyal
- 62204
62204 Bearing | Loyal
| 62204 interchange Fersa 62204 | |
| 62204 cross reference Fersa 62204 | |
| 62204 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62204 |
| D | 47 mm |
| d | 20 mm |
| B | 18 mm |
| Size (mm) | 20x47x18 |
| Width (mm) | 18 |
| Bearing number | 62204 |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 47 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



62204 PDF download