- Loyal
- 62201-2RS C3
62201-2RS C3 Bearing | Loyal
| 62201-2RS C3 interchange PFI 62201-2RS C3 | |
| 62201-2RS C3 cross reference PFI 62201-2RS C3 | |
| 62201-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 62201-2RS C3 |
| D | 32 mm |
| d | 12 mm |
| B | 14 mm |
| Size (mm) | 12x32x14 |
| Width (mm) | 14 |
| Bearing number | 62201-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 32 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



62201-2RS C3 PDF download